Bugün Hain Saldırının Yıl Dönümü

Bugün Hain Saldırının Yıl Dönümü

IŞİD Terör örgütü İstanbul’un ortasında insanımızı katletmişti. Failler nerede? Olayın arkası aydınlatıldı mı? Gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırıda birçok insanımızı kaybetmiştik. Saldırıyı gerçekleştirenler cezasını aldı mı? IŞİD terör örgütü bu saldırıyı neden yapmıştı?

2016 yılı 28 haziran günü IŞİD terör örgütü elemanlarının İstanbul Atatürk Havalimanı’na bombalı ve silahlı saldırı yapmıştı. Bugün hain saldırının 4. Yıl dönümü. Acılar hala taze. IŞİD mensubu üç terörist, dış hatlar terminalinde önce uzun namlulu silahlarla etrafa ateş açtı, ardından da üzerlerindeki bombaları patlatmıştı. Saldırıda 45 kişi hayatını kaybetmişti. Hain saldırıda 236 kişi de yaralanmıştı. İki terörist intihar yeleklerini patlatarak ölmüştü. Diğer saldırganın ise güvenlikler tarafından öldürüldüğü belirtilmişti.
 
Trabzon’a Kaçmış
 
Saldırı sonrası bir terörist ise Trabzon’a bağlı Of ilçesinde bulundu. Olaydan 1.5 yıl sonra Trabzon’da yakalanan teröristin Gürcistan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Teröristin Atatürk Havalimanı saldırısının planlanmasında büyük bir rol oynadığı belirtildi.
 
Olayın ardından dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala ve dönemin Başbakanı Binalı Yıldırım tarafından kriz masası ilan edilmişti. Saldırının ardından Atatürk Uluslararası Havalimanı tüm yurt içi ve yurt dışı uçuş trafiğine kapatılmıştı. Olayın sonrasında 13 terörist gözaltına alındı.

Önceki Haber

Türkiye Bir İlke İmza Attı

Sonraki Haber

Muğla'da Korkutan Deprem, İzmir'de Sallandı

BENZER HABERLER