Türkiye Resmi: Google Emekli Aramalarında Çıkan Görsel Farkı Onlara Var da Bize Yok mu?

Türkiye Resmi: Google Emekli Aramalarında Çıkan Görsel Farkı Onlara Var da Bize Yok mu?

Emekli mi yoksa retired mi? Hangisi daha karlı? Emekli kelimesini Türkçe ve İngilizce Google’a yazdığımızda üzücü görüntüler ortaya çıkıyor. Emekli maaşı ne kadar? Emekliye zam var mı? Avrupa’da emekli şartları nasıl?

Yapılan küçük kapsamlı bir araştırmada Türkiye’de emeklilerin durumu genel olarak gözlemlendi. Araştırma herkesin yapabileceği kadar basit bir araştırma. Google arama motoruna önce Türkçe emekli yazıyoruz görseller kısmında çıkan sonuçlar ortada. Ardından arama motoruna İngilizce emekli yani retired yazıyoruz. Aradaki fark çok büyük ve net şekilde gözüküyor. Türkçe yazınca sırada bekleyen yaşlı insanlar, para fotoğrafları gibi görseller ortaya çıkıyor. İngilizce yazıldığında ise ortaya tatil yapan, güneşlenen, kayak yapan, hamakta yatan yaşlı insanlar ve bu tarz görseller ortaya çıkıyor.
 
Günümüzde ülkemiz içinde bulunan emeklilerin maaş ve yaşam şartları konusunda genelde sıkıntı çektikleri medyaya yansıyor. Bu sıkıntıları, yapılan küçük bir araştırmada net bir şekilde görebilmek mümkün.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
,

Önceki Haber

Bakan Koca Koronavirüste Son Durumu Açıkladı

Sonraki Haber

Fizik Profesörünün 100 Bin TL'si Falcı Tarafından Dolandırıldı

BENZER HABERLER