Audi Makyajlanmış Q5 Modelini Tanıttı

Audi Makyajlanmış Q5 Modelini Tanıttı

Güncellenmiş Audi Q5, daha küçük bir radyatör ızgarası ve daha büyük bir navigasyon sistemini içeren çeşitli stil ve teknoloji seçeneklerine sahip.

Audi Q5’in yenilenmiş versiyonunu tanıttı. Yenilenmiş SUV, Audi’nin BMW X3, Mercedes GLC ve Jaguar F-Pace gibi rakiplerime meydan okuyabilecek bir kaç stil ve teknoloji yenilemesi yapılmış. Temmuz ayında satışa sunulacak ve 42.950 £ fiyatla satılacak.
 
Dış tasarımda değişiklik sınırlı tutulmuş. Tasarım değişikleri arasında yeni LED farlar, daha dar bir radyatör ızgarası ve daha büyük hava girişlerine sahip bir ön tampon yer alıyor. Ayrıca kapı etekleri de makyajlanmış. Arka tarafında ise makyajlanmış difüzör ve yeni OLED arka lambaları arasındaki trim dikkatleri çekiyor.
 
Audi makyajlanmış Q5 için farklı tasarım seçenekleri de sunuyor. Örneğin, spor model krom ızgara çerçeve ve gümüş plakayla gelirken S-line seçeneği petek ızgara ve arka difüzörlerde krom şeritle geliyor.Ayrıca Q5’in renk paletine iki yeni renk eklenmiş. -Distrik Yeşil Green ve Ultra Mavi.
 
İç tasarımdaki değişikler ise bir o kadar ince. Göze çarpan tek fark, 8.3 inçten 10.1 inçlik birime yükseltilen daha büyük navigasyon sistemidir. Önceki Q5'in orta konsol döner kontrol düğmesi de bir saklama bölmesi ile değiştirildi.
Eski modelde olduğu gibi, Q5 alıcılarına opsiyonel olarak bir 12.3 inçlik navigasyon sistemiyle  iç ortam aydınlatma paketi ve bir baş üstü ekranı sunulacak. Dijital gösterge, eski SUV'lerin güncellenmiş bir versiyonudur ve Audi, öncekinden 10 kat bilgi işlem gücünü sunduğunu söylüyor.
 
Donanım Seçenekleri
 
Alıcılar üç ana donanım seviyesi seçecekler - Sport, S-line ve Vorsprung. Q5 Sport, standart olarak 18 inç alaşım jantlar, ısıtmalı ön spor koltuklar, çok fonksiyonlu bir direksiyon simidi ve üç bölgeli iklim kontrolü ile gelecek. Ayrıca Cruise kontrolü, anahtarsız çalıştırma ve çok yönlü park sensörleri içermektedir.
 
S-line modeli için fiyatlar 45.935£ 'dan başlayacak - ve Sport modeli üzerine 19 inç alaşım jantlar, matris LED farlar, spor süspansiyon, daha agresif bir gövde kiti ve S hattı arka spoyler yer alıyor. İçinde bir çift benzersiz Alcantara süslemeli spor koltuk, spor direksiyon ve alüminyum pedallar var.
 
Amiral gemisi Vorsprung modeli, 21 inç alaşım jantlar, kaydırma göstergeleri, uyarlanabilir havalı süspansiyon, gizlilik camı ve siyah dış kaplama ile S çizgisinin özelliklerini temel alıyor. 360 derece kamera ve park yardımı gibi ek teknolojilere de sahip.
 
Audi ayrıca güncellenmiş Q5'in S-line modeline bir dizi ekstra ekipman ekleyen bir lansman sürümü sunacak.Yükseltmeler içerisinde 20 inç alaşım jantlar, kırmızı fren kaliperleri, Audi markalı su birikintisi aydınlatması, panoramik açılır tavan, karbon fiber yan etekler ve SUV'un radyatör ızgarası, kapı aynaları ve tavan rayları için siyah seçeneği yer alıyor. 

Motor ve Aktarma Organları
 
Q5 alıcıları üç güç aktarma organı seçeneğine sahip olacak. Giriş seviyesi Q5 40 TDI, artık modelin turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli dizel motorunun geliştirilmiş bir versiyonu ile güçlendirildi ve şimdi 201 beygir güç ve 400Nm tork sunuyor. 7,6 saniyelik 100 km/h ulaşma zamanı ve 222 km/h azami hıza sahip.
 
Motorun güç çıkışındaki 11 beygirlik iyileştirme, yeni kayış tahrikli entegre marş jeneratörü -hafif hibrit sistemi- sayesinde geliyor. Audi ayrıca hafif bir alüminyum karter ve daha hafif bir krank mili kullanarak motordan 22,5 kg ağırlık azalttı.Audi’nin bu güncellemeleri yakıt ekonomisi ve emisyonlarda da iyileştirmeler sağladı. 
 
Alıcılara , aynı hafif hibrit teknolojisine sahip otomobilin turboşarjlı 2.0 litrelik 45 TFSI benzinli motorunun geliştirilmiş bir sürümü de sunulacak . Güç 242 beygirden 261 beygire yükseldi- ancak tork aynı şekilde 370 Nm'de.Azami hızı 236 km/h ve 0-100 km/h süresi de 6.4 saniye.
Audi ayrıca eski otomobilin turboşarjlı 3.0 litrelik V6 dizel motorunun revize edilmiş bir versiyonuyla donatılmış güncellenmiş bir SQ5 performans modelini de piyasaya sürecek . Eski modelin 349 beygir güç çıkışında bir iyileşme göstermesi gereken daha güçlü 48 volt hafif hibrit bir sistemle donatılmıştır - ancak Audi henüz motorun performans rakamlarını resmi olarak doğrulamamıştır.
 
Son olarak, alıcılar eski Q5'in plug-in hibrid güç aktarma organına sahip versiyonunu alacaklar. Eski model gibi, turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir benzinli motordan ve bir elektrik motorundan oluşacak - ve Audi bunun iki güç çıkışı seçiminde sunulacağını doğruladı. Eski model 295 beygir veya 362 beygire sahipti ve Q5 serisinin geri kalanı gibi, bu rakamlar üzerinde küçük bir iyileşme bekliyoruz.
 
Muhabir.com.tr – Ahmet Melik ARİF
Kaynak: AutoExpress

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Sonraki Haber

MHP'den Deva ve Gelecek'e Beklenmedik Teklif

BENZER HABERLER