Kurban Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Kurban Bayramı'nda Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

2020 Kurban Bayramı bu yıl 30 Temmuz 3 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek.. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanması nedeniyle bu bayramda da yasak olup olmayacağı oldukça merak ediliyor. Gelen son dakika haberlerine göre; DSÖ (Covid-19 salgınında) En kötüsü henüz gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm. Ama bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz' açıklamasında bulundu. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanından Kurban Bayramı açıklaması

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenen Kurban Bayramı için heyecan gittikçe artıyor. 30 Temmuz Perşembe Arefe günü ile başlayacak olan bayramın geri kalan günleri ise Cuma-Cumartesi,Pazar ve Pazartesi günleri olacağı için toplamda 5 günlük bir tatil olması öngörülüyor.
 
KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
 
Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs ile mücadelede son durumu ve tedbirleri görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, "Kurban Bayramı'na ilişkin bir öngörünüz var mı?" sorusuna cevap verirken de bu konuya ilişkin bir rehberin yayınlandığını anımsattı.
 
Bilim Kurulu'nda Kurban Bayramı'nda kısıtlılık olmasıyla ilgili herhangi bir konunun gündeme gelmediğini bildiren Koca, şunları kaydetti: "Zannediyorum 1 aydan fazla bir zaman dilimi var. Önümüzdeki haftalardaki vakaların seyri, salgının seyri bu anlamda belirleyici olacak. Bilim Kurulu'nda gündeme gelmediği için net bir şey söylemem doğru olmaz. Kurban Bayramı'nda kısıtlılık olabileceğini şimdiden söylemem zor ama kısıtlılığın Ramazan Bayramı'ndaki gibi olmayacağı kanaatindeyim. Bilim Kurulu'nun gündemine gelir. Kararı verecek olan Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın bu noktadaki iradesi."

Önceki Haber

Türkiye'yi Suçlayarak Komik Duruma Düşüyor

Sonraki Haber

Maske takma Zorunluluğu Gelen İllere Bir Yenisi Daha Eklendi

BENZER HABERLER