Muhalefetten Sosyal Medya Düzenlemesine Tepki

Muhalefetten Sosyal Medya Düzenlemesine Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyanın düzenlenmesi gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamaya muhalefet partilerinden yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir" sözlerine muhalefetten tepki geldi.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "SosyalMedyamaDokunma" hashtag'iyle yaptığı paylaşımda, "İşte vizyon, işte akıl, işte strateji. Mecburen A Haber izleyeceğiz artık..." dedi.
 
DEVA Parti'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Teknoloji ile savaş yapamazsınız" sözleri hatırlatıldı.
 
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, "Kişisel öfke ile kalkıp ülkeyi zarara uğratacak, ülkeyi Çin’e, Kuzey Kore’ye, Rusya’ya dönüştürecek birtakım düzenlemeler yerine hep birlikte bütün partilerin bütün sosyal tarafların görüşlerinin alındığı etik düzenlemeler yapılabilir" ifadelerini kullandı.
 

Önceki Haber

Galatasaray'da Lemina'dan Kötü Haber

Sonraki Haber

Üçlü Zirve Sonrası İlk Açıklama

BENZER HABERLER