Bakan Karaismailoğlu: Ankara-Sivas YHT Hattını Bu Yıl Bitirmeyi Hedefliyoruz

Bakan Karaismailoğlu: Ankara-Sivas YHT Hattını Bu Yıl Bitirmeyi Hedefliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yozgat’ın Yerköy ilçesinde Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) şantiyesinde incelemelerde bulundu. 400 kilometre mesafeyi saatte 250 kilometre ile katedecek projeyle ilgili Bakan Karaismailoğlu, bu yıl içerisinde bitirilmesi için çalışıldığını aktardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şantiyede inceleme yapıp, çalışmalarda hakkında yetkililerden bilgi aldı. Hat bakım aracına binen Bakan Karaismailoğlu, yapımı tamamlanan tren hattını inceledi. Helikopter ile havadan da hat üzerinde inceleme yapan Karaismailoğlu, basın mensuplarına açıklama yaptı.
 
Bakan Karaismailoğlu, çalışmaları bu yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, "Ankara-Sivas YHT hattının, inşallah bu yıl içerisinde bitmesi hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Ankara-Sivas arası 400 kilometrelik mesafeyi hat bittiğinde, saatte 250 kilometre hızla kat edecek tren. Bu hat üzerinde 8 tane istasyon var. İnşallah bu yıl içerisinde hizmete aldığımızda vatandaşlarımız hızlı trenin konforundan ve yüksek standartlı tren yolu ulaşımından faydalanmış olacak. İnşallah bu konforu ülkemizde yaygınlaştırmak için bütün çabalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" diye konuştu.

Önceki Haber

Whatsapp Ve Telegram'a Yasak mı Geldi? Cumhurbaşkanlığından Açıklama

Sonraki Haber

Bilim Kurulu 90 Gün Sonra Yüz Yüze Toplandı Sağlık Bakanı Açıklama Yapacak

BENZER HABERLER