Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener’in Önünde

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener’in Önünde

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, 12 büyükşehirde yapılan bir araştırmaya göre, ‘muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adaylığı' konusunda, Mansur Yavaş’ın Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener’in önünde olduğunu belirtti.

Türkiye siyasetinde yerel seçimlerin ardından, bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın karşısına çıkacak adayın kim olacağı, tartışması konusu olmaya devam ediyor.
 
Tartışmayla ilgili olarak farklı isimlerin ismi ortaya atılsa da, genel olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isimleri ön plana çıkıyor.
 
Konuya dair köşesinde bir araştırma paylaşan Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Yavaş’ın İmamoğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in önünde olduğunu yazdı.
 
Zeyrek’in köşe yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:
 
‘GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM TERCİH EDİLİR’
 
“AREA isimli araştırma şirketi 25-27 Temmuz tarihleri arasında 12 büyükşehirde 2 bin 212 kişiyle görüşerek 'Türkiye Siyasi Gündem Araştırması' başlıklı bir araştırma yayınladı. Araştırmada, benim açımdan iki önemli sonuç var:
 
Araştırmaya göre, bugün referandum yapılsa 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' büyük farkla tercih edilir.
 
'Muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı' sorusunda Mansur Yavaş diyenlerin sayısı Ekrem İmamoğlu'nu geçmiş. Listenin üçüncü sırasında ise Meral Akşener var.”

Birgün

Önceki Haber

'Terlikli İZBAN Kekosu' Deyip Küçümsemişlerdi! 5 Yıl Sonra Kendi Kitabını Yazıyor

Sonraki Haber

Trabzonspor - Alanyaspor Maçı CANLI YAYIN

BENZER HABERLER