FED Kararı Sonrası Altın'da Son Durum

FED Kararı Sonrası Altın'da Son Durum

Altın fiyatları FED faiz kararını sabit tutmasının ardından yükselişe geçti. FED'in kararıyla altın fiyatları tarihi yüksek seviyeyi gördü. Son dakika bilgilere göre, gün içinde en düşük 1941 doları gören ons altın FED'in açıklamasıyla birlikte 1968.8 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte gram altın 441.5 lira ile tarihi yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Yatırımcıların güvenli limanı olan gram altın gün içinde en düşük 434.6 lira, en yüksek 441.5 lira seviyesini gördü. Peki, altın fiyatları yükselişini sürdürecek mi?

Gram altın fiyatı, yeni güne tüm zamanların zirvesini görerek başlarken; altının ons fiyatı ise dün gördüğü tarihi zirvesinden sonra bugün en yüksek 1964 doları gördü.
 
Peki, altın fiyatları ne kadar olacak ve düşecek mi? İşte, 30 Temmuz güncel altın fiyatları ve uzmanların altın yorumları.
 
FED KARARI SONRASI 30 TEMMUZ ALTIN FİYATLARI
 
Piyasaların merakla beklediği faiz kararını ABD Merkez Bankası Fed açıkladı. Fed faizi beklentiler doğrultusunda yüzde 0 ile 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed'in faiz kararı sonrasında altın tarafında tarihi yüksek seviye görüldü.
 
Fed'in "Devam eden sağlık krizi ekonomik aktivite, istihdam ve enflasyon üzerinde kısa vadede ağır şekilde baskı yaratacak. Salgın orta vadede ekonomik görünüm için kayda değer riskler yaratıyor." açıklamaları altın tarafında volatiliteyi getirdi.
 
Ons altın fiyatlarındaki artış gram altında tarihi rekoru getirdi. Gün içinde en düşük 1941 doları gören ons altın Fed'in açıklamasıyla birlikte 1968.8 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte gram altın 441.5 lira ile tarihi yüksek seviyesine ulaşmış oldu.
 
Gram altın gün içinde en düşük 434.6 lira, en yüksek 441.5 lira seviyesini gördü. Peki, bugün, 30 Temmuz Perşembe günü altın fiyatları ne kadar olacak? İşte, o bilgiler
 
Önceki gün altın fiyatları, geçtiğimiz günlerde olduğu gibi yeni bir rekora daha imza attı. 441 lirayı aşan gram fiyatı ile altın piyasası hareketli günler yaşamaya devam ediyor.
 
Altının ons fiyatı 1981 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırarken; gram altın fiyatları ise, ons altında yaşanan yükselişin etkisiyle tarihi rekor seviyesini yeniledi.
 
GRAM ALTIN NE KADAR?
 
Gram altın 435 liradan alınıyor, 439 liradan satılıyor.
 
ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
 
Çeyrek altın 712 liradan alınıyor, 726 liradan satılıyor.
 
YARIM ALTIN NE KADAR?
 
Yarım altın 1.424 liradan alınıyor, 1.453 liradan satılıyor.
 
CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?
 
Cumhuriyet altını 2.930 liradan alınıyor, 2.960 liradan satılıyor.

Önceki Haber

Japonya'da 5,8 Büyüklüğünde Deprem

Sonraki Haber

Dolar ve Rekor Tazeleyen Euro'da Son Durum

BENZER HABERLER