Dolar Çıldırdı!

Haftanın ilk işlem gününde cuma günkü kapanış seviyesine yakın, 4.86 seviyesinden açılan dolar/TL, daha sonra yükselişe geçerek 5 lira seviyesini test etti...

Haftanın ilk işlem gününde cuma günkü kapanış seviyesine yakın, 4.86 seviyesinden açılan dolar/TL, daha sonra yükselişe geçerek 5 lira seviyesini test etti. Akşam saatlerinde dolar kuru 4.99 oldu. Saat 18.49 4.91 olan kur, saat 18.59'da 4.99'a daha sonra da 5.01'e çıktı.

ABD yönetiminin en üst düzey isimlerinin, ABD'li papaz Andrew Brunson'ın serbest bırakılmaması halinde Türkiye'ye yaptırımlar uygulanacağı açıklamalarının ardından geçen hafta sert yükselen dolar/TL cuma günü 4.85 civarında yatay seyrettikten sonra yeni haftaya da benzer seviyelerden başlamıştı. Dolar/TL daha sonra yönünü yukarı çevirmişti.

Güne 4.86 seviyesinden başlayan dolar/TL, daha sonra yükselişe geçerek 5.01'i gördü. Küresel piyasalarda bu hafta ABD, Japonya ve İngiltere merkez bankalarının para politikası kararları ve ABD'de açıklanacak olan enflasyon ile istihdam verileri bekleniyor.

Diğer Haberler